POLSKIE NIEOFICJALNE FORUM O ALESIS FUSION Strona Główna POLSKIE NIEOFICJALNE FORUM O ALESIS FUSION

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebiegi Arpeggio
Autor Wiadomość
pisar81

Wysłany: 2008-01-20, 17:33   Przebiegi Arpeggio

Witam
Mam pytanie - czy ktoś z was zajmował się robieniem przebiegów arpeggio??
Chodzi mi o stworzenie prostego rytmu tak jak w keyboardzie??

lukasz 
Administrator

Wysłany: 2008-01-21, 18:10   

Hej, można próbować coś takiego zrobić. Jednak z 4 arpeggio rozbudowanego rytmu się nie stworzy. Każdy przebieg, może mieć odmianę, A, B, oraz przejścia. Np. do przycisku S1 można ustawić, żeby uaktywniał przejście.

Ja kiedyś w celach eksperymentalnych chciałem z pomocą arpeggio stworzyć coś na wzór automatycznego akompaniamentu, by była większa kontrola nad tym, niż np. zwykłe MIX'y w Fusionie oparte na przebiegach arpeggio.

Jak już powiedziałem przejście FILL ustawiłem, by można było je przełączać przyciskiem S1.
Na pierwszym tracku dałem perkusję; na kolejnym gitarę akustyczną i tak ustawiłem w ustawieniach arpeggio, żeby na akord - przyciśnięte trzy, lub cztery klawisze grało ładnie akordem, który się w całości przycisło, potem na kolejnym tracku ustawiłem bas i na jeszcze jednym kolejną gitarę; a na piątej ścieżce ustawiłem jakieś stringi, ale one były już bez arpeggio, po prostu gdy trzymałem cały akord, to stringi ładnie uzupełniały brzmienie.
No i najważniejsze ustawiłem odpowiednio transpozycję i strefę w klawiaturze, żeby tym sterować tylko z małej lewej części klawiatury - tak jak w keybordzie.
Więc jest to możliwe do zrobienia, tylko że mało funkcjonalne i dużo z tym roboty.

Ja osobiście wolę podpiąć przez midi moją YAMAHĘ QS300 i jej patternem sterować Fusiona.

pozdrowionka

pisar81

Wysłany: 2008-01-28, 21:08   

Też tego próbowałem ale nie mogłem ustawi ścieżki z basem tak aby po naciśnięciu akordu wybierało jako jego podstawę Prymę czyli podstawowy a właściwie pierwszy dźwięk granego akordu. A może ktoś z was ma ciekawe MIXy i chce się ze mną nimi podzielic??)

lukasz 
Administrator

Wysłany: 2008-01-31, 16:00   

Ja osobiście rzadko korzystam z mixów z arppegio, wolę sterować Fusiona z zewnątrz.

A co basu, można ustawić,żeby bas grał akordem, np. D Fis A Fis D Fis A Fis, i tak dalej i jak przyciśniesz akord, to bas on w akordzie umieści.

pisar81

Wysłany: 2008-01-31, 21:51   

jeśli wiesz jak to zrobi to bardzo bym cię prosił abyś to opisał jak to zrobi bo ja już tracę nerwy i obgryzłem już klawisze w jednej oktawie hehe

stylek 

Wysłany: 2008-01-31, 23:58   

Ktoś kiedyś gdzieś napisał : "kocham ten instrument i nienawidzę..." myślałem, jak to mozliwe...? :roll: od pewnego czasu jestem jego posiadaczem i stwierdziłem, że to prawda ! raz go kocham a za innym razem nienawidzę :lol: ale ogólnie jest SUPER !!! :-D

lukasz 
Administrator

Wysłany: 2008-02-01, 12:27   

pisar81 napisał/a:
jeśli wiesz jak to zrobi to bardzo bym cię prosił abyś to opisał jak to zrobi bo ja już tracę nerwy i obgryzłem już klawisze w jednej oktawie hehe

W ustawieniach Arp, w menu Pattern, "Pattern Type" ustaw na "Standard".

pozdrawiam :)

pisar81

Wysłany: 2008-03-05, 10:22   

ustawiłem tak jak pisałeś i wyszła kiszka. Ma ktoś może porobione jakieś arpeggia na których mógłbym się wzorowac??

Odpowiedz do tematu